Náš tím

Róbert Vacval

Pochádzam z malého mesta menom Partizánske.  Postupným týraním gitary som sa začal viac zaujímať o tento nástroj, ktorý mi prirástol k srdcu. Jedného večera som započul nahrávku americkej bluegrassovej skupiny Seldon Scene, ktorá ma natoľko zaujala, že som si musel zadovážiť tieto nahrávky. Rok 1983 bol pre mňa prelomový. S kamarátmi sme založili skupinu Ohio, a o pár rokov vznikla skupina Šidlo. Ako rôčky utekali, menilo sa obsadenie v kapele a s novými ľudmi prišli aj nové nápady, ktoré sformovali Šidlo až do dnešnej podoby. V súčastnosti obťažujem gitaru značky SantaCruz model Tony Rice. Struny značky Elixir 0.13. A brnkátko ,,toto zelené,, značky Dunlop 1,5mm.

+

Dušan Zapalač

Pochádzam z Hornej Poruby.Vyrastal som s trampingom kde som sa pomaly prepracoval ku country hudbe. Po určitom čase som sa dostal ku gitare. Ako 12 ročný som začal hrávať na staručkej mandolíne zn.Cremona. Začal som počúvať bluegrass hrám ho a počúvam dodnes!!! Moji obľúbenci: Bill Monroe, Stanley Bros.The Log (CZ) a veľa ďalších. Hrám na novej mandolíne F5 od môjho kamaráta Petra Hlavatého z Holíča rok výroby 2017, taktiež používam mandolinu F5 Zn.Čapek model old era rok výroby 2005.

+

Dodo Jágerský

Pochádzam z Bratislavy, kde žijem dodnes. Mám úžasnú manželku s ktorou mám dve nádherné detičky, ktoré sa samozrejme snažím viesť k bluegrassu. K hudbe takéhoto štýlu som sa dostal cez tramping. Ku kontrabasu som sa dopracoval náhodou. Na žiadnu umeleckú školu som nechodil. Hrávam na kontrabase od majstra Jana Malinu z Ostravy. Sú na ňom vždy naladené struny značky Innovation. Som nesmierne rád, že ma chalani oslovili, lebo tradičný bluegrass je moja srdcovka.

+

Michal Vrabec

Pochádzam z malej dedinky Dolné Naštice, aktuálne žijem v Bratislave, kde pracujem ako učiteľ. Som šťastne ženatý a mám jednu nádhernú dcéru. K bluegrassovej hudbe som sa dostal cez kamarátov na Košariskách, kde som raz začul ostrý zvuk banja. Môj učiteľ na banjo bol Jano Bratinka, ktorému naozaj vďačím za veľa. Hrávam na banjo Gibson , struny používam GHS . 

+

Alžbeta Albrechtová

Pochádzam z mestečka Stará Turá. Pri hudbe som vyrastala už od malička, najprv ako speváčka v gospelových zboroch, potom som pridala hranie na gitare, a neskôr som viedla dva mládežnícke gospelové zbory. S pár kamarátmi sme si založili country kapelku, s ktorou sme hrávali asi 4 roky. Tu sa mi "ušlo" hranie na mandolínu. 2010 som sa náhodou dostala na BG festival v Hornej Porube, kde ma úplne dostal tento hudobný štýl.V súčasnosti hrám na mandolínu (zn. LOAR), a pomáham chalanom s vokálmi.

+