Náš tím

Róbert Vacval

Pochádzam z malého mesta menom Partizánske.  Postupným týraním gitary som sa začal viac zaujímať o tento nástroj, ktorý mi prirástol k srdcu. Jedného večera som započul nahrávku americkej bluegrassovej skupiny Seldon Scene, ktorá ma natoľko zaujala, že som si musel zadovážiť tieto nahrávky. Rok 1983 bol pre mňa prelomový. S kamarátmi sme založili skupinu Ohio, a o pár rokov vznikla skupina Šidlo. Ako rôčky utekali, menilo sa obsadenie v kapele a s novými ľudmi prišli aj nové nápady, ktoré sformovali Šidlo až do dnešnej podoby. V súčastnosti obťažujem gitaru značky SantaCruz model Tony Rice. Struny značky Elixir 0.13. A brnkátko ,,toto zelené,, značky Dunlop 1,5mm.

 

+

Dušan Zapalač

Pochádzam z Hornej Poruby.Vyrastal som s trampingom kde som sa pomaly prepracoval ku country hudbe. Po určitom čase som sa dostal ku gitare. Ako 12 ročný som začal hrávať na staručkej mandolíne zn.Cremona. Začal som počúvať bluegrass hrám ho a počúvam dodnes!!! Moji oblúbenci: Bill Monroe, Stanley Bros.The Log (CZ) a veľa ďalších. Hrávam na mandolínu zn. Čapek je to f5 model OLD ERA r.v.2005 ako 300tý kus.
 

+

DODO JÁGERSKÝ

Pochádzam z Bratislavy, kde žijem dodnes. Mám úžasnú manželku s ktorou mám dve nádherné detičky, ktoré sa samozrejme snažím viesť k bluegrassu. K hudbe takéhoto štýlu som sa dostal cez tramping. Ku kontrabasu som sa dopracoval náhodou. Na žiadnu umeleckú školu som nechodil. Hrávam na kontrabase od majstra Jana Malinu z Ostravy. Sú na ňom vždy naladené struny značky Innovation. Som nesmierne rád, že ma chalani oslovili, lebo tradičný bluegrass je moja srdcovka.

 

+

Peter Burza

Pochádzam z mesta Partizánske. Do hudobného sveta som vkročil asi v šiestich rokoch.. K hre na husle ma inšpiroval môj brat Martin, ktorý tiež hrával v skupine Šidlo na husle. Začínal som v ZUŠ. Prešiel som si rôznymi kapelami zo Stôp cez Countrytón až k Šidlu. Je to fajn parta dobrých muzikantov :)
 

+

Michal Vrabec

Pochádzam z malej dedinky Dolné Naštice, aktuálne žijem v Bratislave, kde pracujem ako učiteľ. Som šťastne ženatý a mám jednu nádhernú dcéru. K bluegrassovej hudbe som sa dostal cez kamarátov na Košariskách, kde som raz začul ostrý zvuk banja. Môj učiteľ na banjo bol Jano Bratinka, ktorému naozaj vďačím za veľa. Hrávam na banjo Deering Sierra, struny používam GHS . Chalanom ďakujem za šancu hrať v tejto kapele. 
 

+